Sprzedaz i kupno nowego domu – od czego zaczac?

Sprzedaz i kupno nowego domu – od czego zaczac?

Nasze życie ulega nieustannym zmianom. Na jedne mamy wpływ, na inne nie bardzo. Jakby jednak nie było, najważniejsze jest to, by umieć nad nim zapanować. Zakładając rodzinę liczymy się z tym, że trzeba będzie o nią zadbać. Często wiąże się to ze zmianą pracy oraz z przeprowadzką do innego miasta czy nawet kraju. Stajemy wtedy przed nieznanym, ponieważ nigdy wcześniej jako dorośli nie musieliśmy radzić sobie ze sprzedażą obecnego domu czy też z poszukiwaniami następnego mieszkania, w którym zamieszkamy razem z rodziną. Kłopot stanowić mogą również nasze dzieci, które często wcale nie są chętne do zmiany miejsca zamieszkania – mowa tutaj szczególnie o dzieciach w wieku szkolnym oraz o nastolatkach.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji do tej, którą opisaliśmy powyżej, nie musisz się dłużej zamartwiać. Ten artykuł rozwiąże twoje problemy. Pokażemy ci co zrobić, by szybko wycenić i sprzedać stary dom oraz jak znaleźć nowy lokal. Co więcej doradzimy także co zrobić, jeśli nasze dziecko nie jest skore do przeprowadzki. Nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i sprawdź, co dla ciebie przygotowaliśmy. Z pewnością pod koniec lektury tego tekstu docenisz trud, który sobie zadałeś, by go przeczytać. Cenna wiedza zamieszczona poniżej przyda ci się nie tylko w obecnej sytuacji, ale także na przyszłość. Pozostaje nam tylko zaproszenie cię do dalszej lektury i wiara w to, że dobrze wykorzystasz zdobytą wkrótce wiedzę. Zatrudnij rzeczoznawcę, który wyceni ci dom. Z jakiej formy skorzystać?

Nie rozpoczniesz przygotowań przeprowadzki, jeśli nie zatrudnisz firmy, która wyceni twój dom. Dlaczego nie warto sprzedawać domu bez wyceny? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Przede wszystkim dlatego, że możesz nieświadomie zaniżyć wartość domu. Byłaby to dla ciebie niezbyt przyjemna sytuacja, ponieważ z pewnością przyda ci zastrzyk gotówki – szczególnie dlatego, że kupujesz przecież nowe mieszkanie dla siebie i swojej rodziny. Bywa również tak, że nowy najemca sam prosi o wykazanie wyceny domu, by dowiedzieć się, czy to ty z kolei nie zawyżasz ceny. Sam widzisz więc, że wycena jest w tym przypadku niezbędna. Z naszej strony polecamy Ci, by zatrudnić firmę Walor, ponieważ jest to – według nas – jedna z najbardziej profesjonalnych firm na rynku w tej branży. Co należy zrobić, by ją znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: wycena Walor Nieruchomości, a następnie odwiedzić stronę firmy, która z pewnością pojawi się w wynikach wyszukiwania jako jedna z pierwszych. Warto również wspomnieć, że spółka prowadzi profesjonalne analizy rynku nieruchomości, stąd pewność, że twoja wycena zostanie przeprowadzona sprawnie i solidnie. Dobro klienta jest dla firmy Walor najważniejsze, dlatego nie zwlekaj i umówi się na spotkanie, by omówić dalsze szczegóły współpracy.

Dodaj ogłoszenie o sprzedaży domu. Czy warto zatrudnić agenta?

dokumentyPosiadając wycenę nie pozostaje ci nic innego, jak zatrudnienie agenta nieruchomości lub dodawanie samodzielnych ogłoszeń. Którą opcję wybrać? Z pewnością agent o wiele szybciej znajdzie dla ciebie nabywcę, a ty w zaoszczędzonym czasie będziesz mógł szukać nowego mieszkania. Jednakże sprawdź zanim rozpoczniesz ewentualną współpracę, jak wygląda pokrycie prowizji u danego agenta. Często lepiej jest, gdy sami zajmujemy się sprzedażą, szczególnie jeśli zależy nam na tym, by odpowiednia osoba czy rodzina została najemcą naszego starego mieszkania.

Równolegle szukaj nowego mieszkania. Gdzie to zrobić?

Pamiętaj, by poszukiwań nowego mieszkania nie zostawiać na ostatnią chwilę. Wspólnie z rodziną pomyślcie już wcześniej, czy zamierzacie kupić mieszkanie czy może dom jednorodzinny. Z pewnością każde z was będzie jeszcze długo a może i na zawsze miało sentyment do nowego domu. Jednakże przeprowadzka to również czas na pozytywne zmiany. Może zawsze planowaliście mieć ogródek albo wielki dom jednorodzinny? Najlepsze ogłoszenia znajdziesz oczywiście w internecie. Są one dodawane tak często, że oglądając je na bieżąco, z pewnością szybko znajdziesz interesującą cię ofertę.

Przygotuj rodzinę na przeprowadzkę. Jak poradzić sobie z dziećmi?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki pamiętaj przede wszystkim o swoich bliskich i o tym, jak mogą zareagować na ewentualną przeprowadzkę. To zmiana nie tylko dla ciebie, ale także dla nich. Dlatego usiądźcie pewnego wieczoru wszyscy razem i porozmawiajcie o tym, co was trapi – szczególnie jeśli w domu znajdują się starsze dzieci, które zdążyły nawiązać już pewne przyjaźnie i kontakty. Szczera rozmowa z pewnością rozwiąże wszystkie wasze problemy.

Dzięki nam dowiedziałeś się wielu przydatnych informacji. Podsumujmy je raz jeszcze. Po pierwsze pamiętaj o tym, że wycena Walor Nieruchomości to krok, od którego musisz zacząć. Ta profesjonalna firma przekaże twój dom w ręce zawodowego rzeczoznawcy, który oceni dokładnie i solidnie wartość twojego dotychczasowego lokum. Posiadając właściwą wycenę będziesz mógł przejść do następnego kroku. Po drugie należy więc zadbać o to, by sprzedać swój dom i jednocześnie w tym czasie rozglądać się za nowym mieszkaniem w nowym miejscu. Pamiętaj, że znalezienie odpowiedniego mieszkania dla ciebie i twojej rodziny wcale nie będzie takie łatwe. Po trzecie wreszcie – a może i najważniejsze – skup się na tym, co przeżywa twoja rodzina, a przede wszystkim dzieci. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale często w przypadku przeprowadzek dzieci zostają lekceważone i deprecjonowane. Dzieje się to całkiem niesłusznie, ponieważ we wspomnianej sytuacji należy traktować je tak samo, jak potraktowałoby się dorosłego. Wytłumacz mniejszych członkom rodziny powody zmiany miejsca zamieszkania i zadbaj o to, by naprawdę – a nie tylko pobieżnie – zaakceptowały twoje wybory i nową sytuację. W ten sposób zaoszczędzisz sobie wielu problemów, które możesz napotkać w przyszłości (mowa tu na przykład o problemach w szkole). Postępując zgodnie z tym, co napisaliśmy, nie musisz się jednak o nic martwić. Twoja przeprowadzka leży wyłącznie w twoich rękach. Jeśli będziesz zdeterminowany i skorzystasz z naszych rozwiązań, szybko i sprawnie znajdziesz się w nowym domu.