Jak urządzić małą łazienkę

Jak urządzić małą łazienkę

Dobór odpowiednich płytek do łazienki to nie lada wyzwanie. Wydawać by się mogło, że w czasach, w których żyjemy jest to zadanie banalne, gdyż używając potocznego sformułowania – mamy wszystko podstawione pod nos. Faktycznie – wybór produktów jest ogromny. Bogactwo wzorów, kolorów, kształtów, rozmiarów i faktur przyprawia o zawrót głowy. Zachwycamy się jednocześnie wszystkim, a jak przychodzi czas na wybór, sami nie wiemy czego chcemy. Jeśli masz dużą łazienkę, dobór odpowiednich płytek nie stanowi znacznego problemu, gdyż pasują do niej niemalże każde. W tym przypadku nie ogranicza Cię nic oprócz Twojej wyobraźni i kreatywności. Znacznie trudniej jest wówczas, gdy stoisz przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie łazienki o niedużym metrażu.
Oto kilka rad, jak wizualnie powiększyć małą łazienkę i sprawić, by była funkcjonalna.
1. Wybieraj jasne kolory. Jeśli nie możesz poszczycić się dużą łazienką, zdecydowanie postaw na płytki łazienkowe Poznań w jasnych barwach. Możesz wybierać między bielą, odcieniami błękitu, zieleni, fioletu, szarości i różu. Najlepiej sprawdzają się tutaj chłodne tony. Jeśli chcesz ocieplić pomieszczenie, możesz zrobić to skutecznie przy pomocy dodatków w odpowiednich kolorach.
2. W małych łazienkach doskonale sprawdzają się duże płytki łazienkowe Poznań. Małe mogłyby wprowadzać niepotrzebny chaos i sprawić, że łazienka wyglądałaby na zagraconą. Warto także unikać ciemnych, kontrastowych fug.
3. Wybierz płytki z połyskiem. Będą one odbijały światło i wizualnie powiększą przestrzeń. Poza tym tego rodzaju płytki łazienkowe Poznań sprawiają, że pomieszczenie wygląda na bardzo czyste i zadbane.
4. Jeżeli Twoja łazienka jest długa ale wąska, możesz zastosować poziome dekory z szerokimi wzorami. Dzięki temu zabiegowi wizualnie poszerzysz pomieszczenie. Jeśli natomiast wykorzystasz pionowe dekory, sprawisz, że łazienka będzie wdawała się znaczni wyższa.
5. Pomyśl o zabudowie. Pralka, suszarka, szafki, to wszystko zajmuje bardzo dużo miejsca i jednocześnie sprawia, że mała łazienka wgląda na zagraconą. Zabudowa to bardzo dobre rozwiązanie. Skutecznie ukrywa wszelkie niezbędne w łazience elementy, pod płytkami. Nawet najmniejsza łazienka bez wielu widocznych sprzętów wygląda schludnie i sprawia wrażenie większej.
Płytki łazienkowe Poznań wykonane zostały z najlepszej jakości materiałów, dlatego też są niezykle mocne i trwałe. Szeroka gama kolorów, wzorów, kształtów i rozmiarów gwarantuje, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.
Jak widzisz, ostateczny wygląd łazienki nie zależy wyłącznie od jej metrażu, zdecydowanie ważniejszą rolę odgrywa tutaj Twoja kreatywność. Stosując powyższe wskazówki wizualnie dodasz swojej łazience kilka metrów. Sprawisz, że będzie wyglądała na czystą, schludną i przestronną. Innowacyjne rozwiązania, takie jak chociażby zabudowa, dodadzą jej istotnej funkcjonalności.